Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbigniew Piątek - Praktyczny poradnik dla początkujących inwestorów
#1
Zbigniew Piątek - Praktyczny poradnik dla początkujących inwestorów

[Obrazek: c90ccba2f6d62f455fa16b1b5e804ce4.jpg]

Jak zacząć inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowycha Jak zarobić na giełdzie Kto jeszcze chce dowiedzieć się co trzeba robić, aby zarobić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, ponosząc optymalne ryzykoa Właśnie stoisz przed wyborem. Możesz opuścić tę stronę i spróbować uczyć się na własnych błędach, testując różne taktyki inwestycyjne. Wiedz, że czeka Cię trudne zadanie szukania własnej drogi... ALBOMożesz oprzeć się na rzetelnej wiedzy i skorzystać z istniejących i uznanych metod, które pozwalają osiągnąć maksymalny zysk, który jest do osiągnięcia. Ponieważ poważnie myślisz o inwestowaniu na giełdzie wybór jest prosty, prawdaa A teraz, skoro już TO ustaliliśmy, poznaj czego dowiesz się z poradnika: od czego zacząć, aby móc samodzielnie inwestować na giełdzie, jakie są koszty samodzielnego inwestowania, akcje, obligacje, kontrakty, opcje, czyli czym można handlować, na czym się najszybciej zarabia i jaki tak naprawdę można osiągnąć zysk na giełdzie, jak interpretować wskaźniki AF, czym jest analiza techniczna i jak ją analizować, na temat koniunktury i jej wpływie na inwestycje, czym jest arbitraż i uśrednianie, na czym polega gra z trendem, dlaczego tak ważna jest dywersyfikacja, o wpływie płynności na inwestycje, czym jest daytrading, o strategiach inwestycyjnych przedstawionych na konkretnych przykładach, na czym polega System Progresywnego Inwestowania. A ponadto poznasz język giełdy , dzięki słownikowi terminów, który zawiera ponad 200 haseł bezpośrednio związanych z problematyką inwestowania na giełdzie przez drobnych inwestorów. O autorzePierwsze akcje kupiłem w 1993 r. i pamiętam, że bardzo pieczołowicie wybrałem spółki do swojego pierwszego portfela, a były to: Żywiec, Wedel, Elektrim i WBK. Kiedy mój zysk osiągnął 100% wziąłem kredyt na zakup akcji, co stało się przyczyną mojego bankructwa. Po jakimś czasie znów kupiłem akcje i zawsze już miałem jakieś akcje na rachunku maklerskim, ale nie przyniosło mi to żadnych imponujących zysków, może poza akcjami BPH i świadectwami udziałowymi NFI. Kiedy zacząłem grać na kontraktach także dostałem od rynku bolesną nauczkę, choć tym razem nie straciłem wszystkiego to jednak strat jeszcze nie udało mi się odrobić. Od 2003 r. zacząłem uczestniczyć w dyskusjach na forum pl.biznes.wgpw i w ten sposób moje poglądy i wiedza na temat giełdy zdobyta z lektur, ostatecznie się ugruntowała. Myślę, że na temat rynku już niczego nowego się nie dowiem. Na początku 2005 r. opracowałem system identyfikacji trendów oparty na permanentnej optymalizacji parametrów kanału trendowego, który nazwałem GAOST. Około pół roku później opracowałem system zarządzania ryzykiem oparty na metodzie progresywnego inwestowania do gry na kontraktach terminowych i połączyłem go z identyfikacją trendów. Obecnie inwestuję w indeks TECHWIG według opracowanych przez siebie metod, a w wolnym czasie próbuję uświadamiać nowicjuszom to czego zrozumienie zajęło mi tyle lat, a mianowicie, że problem nie polega na tym, że tak trudno znaleźć sposób pomnożenia swojego kapitału na giełdzie, ale na tym, że tak trudno zaakceptować fakt, że nie da się tego zrobić tak szybko jak byśmy chcieli.  

Kod:
ISBN: 8360061378
liczba stron: 82
język: polski
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alicja Zalewska-Choma - Finanse domowe krok po kroku. Praktyczny zeszyt ćwiczeń jtr 1 2,397 01-14-2019, 09:14 AM
Ostatni post: jtr
  Edyta Piątek - Polityka bilansowa grupy kapitałowej david5 1 4,189 01-12-2019, 11:18 AM
Ostatni post: david5
  Edward Hoffman - Testy osobowościowe. Poradnik dla ubiegających się o pracę legatm 1 6,587 01-10-2019, 04:22 AM
Ostatni post: legatm
  Kornelia Przedworska - Praktyczny Marketing w Małej Firmie. Tak, chcę poznać: sprawdzone rozwiązania, działające technik blowur 1 1,062 01-07-2019, 07:38 PM
Ostatni post: blowur
  Maciej Karsznia - Milion w zasięgu ręki. Poradnik zarządzania finansami cacho7 1 4,149 01-07-2019, 09:40 AM
Ostatni post: cacho7
  Jan Czekaj, Zbigniew Dresler - Zarządzanie finansami przedsiębiorstw sweets10v8 1 9,779 01-06-2019, 08:19 PM
Ostatni post: sweets10v8
  Barbara Jackiewicz - Poradnik opracowania zasad Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) i Dobrej Praktyki Higienicznej (GHP) nortinirt2002 1 8,720 01-06-2019, 01:51 AM
Ostatni post: nortinirt2002
  praca zbiorowa - Przygotuj się na dodatkowe obowiązki związane z dokumentacją cen transferowych. Skorzystaj z praktyczny aenuttney 1 9,001 01-04-2019, 07:04 PM
Ostatni post: aenuttney
  Halina Fuchsel - Poradnik asystentki czyli efektywne zarządzanie biurem roddirod 1 7,611 12-30-2018, 08:23 PM
Ostatni post: roddirod
  Zbigniew Machelski, Lech Rubisz - Grupy interesu. Teorie i działanie sheldonc 1 5,387 12-30-2018, 06:08 PM
Ostatni post: sheldonc

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości