06-24-2018, 05:16 AM
Steve Stewart-Williams - Darwin, Bóg i sens życia. Dlaczego teoria ewolucji zmienia wszystko
![[Obrazek: 42cce0f6d77b04d4c8e716927e42b041.jpg]](https://czytamyebooki.com.pl/static/42cce0f6d77b04d4c8e716927e42b041.jpg)
Czy religia i nauka są skazane na konflikt? Czy można wierzyć w Boga i w pełni akceptować wszystkie wnioski wypływające z teorii ewolucji (i na odwrót)? Czy w świetle odkryć współczesnej biologii - i innych nauk - człowiek nadal jest "ukoronowaniem stworzenia", a życiu ludzkiemu przysługuje "przyrodzona świętość"? Czy bez Boga nie ma moralności, a życie ludzkie jest bezcelowe i jałowe? Czy sens życiu nadaje tylko wiara religijna, czy też nauka mówi nam o nim coś ważnego? Te - i podobne - pytania ludzie zadają sobie od wieków, ale po Darwinie musieliśmy nauczyć się odpowiadać na nie w zupełnie nowy sposób. I wierzący, i niewierzący. Dlaczego ewolucjonizm - "niebezpieczna idea Darwina" - stał się tak wielkim wyzwaniem dla naszej wizji samych siebie? Jak zmienił nauki o człowieku i jak zmienił religię?
Kod:
tytuł oryginału: Darwin, God and the Meaning of Life. How Evolutionary Theory Undermines Everything You Thought You Knew
data wydania: maj 2014 (data przybliżona)
ISBN: 9788361710127
liczba stron: 416
słowa kluczowe: nauki humanistyczne, biologia, ewolucja, filozofia, psychologia, religia, altruizm
język: polski